Tápió Natúrpark és a turisztikai jelzések

Link a videónkhoz.

2021-ben a Nemzeti Együttműködési Alap által kiírt pályázat sikeres elnyerését követően a következő terveinket valósítottuk meg: A Tápió Natúrpark (18 település a Tápió mentén) ökoturisztikai zöldút hálózatának kialakítása és a natúrpark látnivalóit, turistaútvonalait, tanösvényeit tartalmazó turista-guide applikáció létrehozása. A térség kiválóan alkalmas gyalogos, lovas, kerékpáros túraútvonalak kialakítására (kb 400 km), melyeken a tájékozódást és egyéb audiovizuális információk elérését okostelefonra letölthető túravezető applikációval kívánjuk támogatni. Az így kialakított zöld utak az applikációval több ezer túrázó kirándulását segíthetik. A rendszer már több hazai natúrparkban nagy sikerrel működik. A túratervező applikációnk sikeresen és zavartalanul működik, melyet 2021. tavaszán  a nagyközönség részére bocsájtottunk. Heti rendszerességgel osztjuk meg a Tápió Natúrpark facebook  oldalán a túratervezőben található utakat.   A kb 400 km hosszú zöld út hálózatunk az országos túraútvonalakhoz kapcsolódik, melynek felfestését szintén a tavalyi évben elvégeztük.

Munkánkról egy rövid összefoglaló filmet készített a Szórómédia csapata, melyet a Tápió+ magazinban is leadtak, így még több térségi és nem térségi lakost képesek voltunk elérni.