Aktív Családi Nap a Tápió Natúrparkban!

A kultúra, a hagyományok, a sport, a tudományok és a természetvédelem találkozását hozzuk el 2024. szeptember 28-án, Farmoson!

Részletes program:
9:00 Megnyitó
🦫 a Hódok nyomában c. fotópályázatunk eredményhirdetése
9:30 Indulnak túráink!
🐦 madarásztúra Füri András (Duna-Ipoly Nemzeti Park vezetésével a Vízparti Élet Házától a Farmosi Madárvártara
🐎 lovastúra a Tápióbicskei Gyurgyalag Lovasudvarba, Balaton Eszter vezetésével
🚴‍♂️ kerékpártúra a Blaskovich Múzeumhoz a Zöldike Természetjáró Sportegyesülettel
💡13:00 TápióKvíz
🌳13:30 Horváth Gergő: Ökoturisztikai lehetőségek a Duna-Ipoly Nemzeti Parkban – interaktív előadás
14:00 Dr. Weiperth András: Turizmus a természettel harmóniában
🧘‍♀️14:30 JóGát! – Jógázás a hódok védelméért Poór Veronikával
🟢15:00 Közönségtalálkozó a Ferencvárosi Torna Club legendás labdarúgóival
🥇16:00 Az Országos Natúrparki Vetélkedő, valamint a TápióKvíz eredményhirdetése
⚽️16:30 Focigála a FRADI Öregfiúk csapatával
🟢17:00 Tápió-vidéki diákválogatott VS. FRADI Öregfiúk kispályás labdarúgó mérkőzés
🛹18:00 BMX, roller és gördeszka bemutató és oktatás az Amazinx Team sortolóival a helyi pumpapályán
🌱19:00 Irány a Fonó! – Vincze János (Gereben Tanya) hagyományos kenderfeldolgozás bemutatója
🎻20:00 cinkatrio koncert és moldvai táncház a Tindia zenekar tagjaival

Kísérőprogramok:
BBfolk népi játékok (13:00-17:00)
– BioBlitz – a területen élő élőlények 24 órás megfigyelése (09:00-09:00)
Csatárjáték – élőszereplős stratégiai játék (16:00-20:00)
Gibbon Slacklines Hungary (14:00-17:00)
– íjászat Gajzágó Andrással (13:00-19:00)
– lovaskocsis kirándulás a Farmosi Hagyományőrző Egyesülettel a Koshalmi Őshonos Állatpark és Múlt Utcája Falumúzeumba (ott tárlatvezetést tart Szarvas Attila)
– sakkverseny Szarvas Attilaval (09:00-12:00)
– termelői és kézműves vásár a Tápió-menti Kézműves Egyesület és más helyi termelők, kézművesek közreműködésével
💉🧪Rendezvényünk záróprogramja a Kutatók Éjszakája. Az esti koncert után (kb. 22:30-tól) orvostudományi előadással vár Dr. Bozóki Anna és fizikai kísérlettel Spenger Hunor.

A rendezvény ingyenes.

❗️Figyelem❗️
♻️Rendezvényünkön kifejezetten ügyelünk a természet védelmére, így igyekszünk a lehető legkörnyezetbarátabb módon lebonyolítani a programokat. Kérjük, te is figyelj oda, hogy a rendezvény ideje alatt a lehető legkisebb ökológiai lábnyomot hagyd magad után!