Kaszab Zoltán Rovartani Konferencia absztraktkötete

Elérhető a Kaszab Zoltán Rovartani Konferencia absztraktkötete

Kaszab Zoltán, nemzetközileg elismert rovarász, számos kontinensen gyűjtött és írt le a tudomány számára új bogárfajokat. 1970-1985 között a Természettudományi Múzeum igazgatója. Nagy szerepe volt abban, hogy a pályafutása kezdetén 1 millió példányszámú múzeumi bogárgyűjtemény, nyugdíjba vonulására már csaknem 3 millióra növekedett. A farmosi Vízparti Élet Háza Természetvédelmi Oktatóközpontunkban emlékkiállítása tekinthető meg, melyet még szerencsénk volt a nemrégiben tragikusan elhunyt Merkl Ottó segítségével berendezni.

2023. szeptember 15-23. között Kaszab Zoltán emlékhetet szerveztünk, melynek célja az volt, hogy minél több ember megtudja, milyen fontos szerepük van a természet egyensúlyában a rovaroknak, valamint megismerjék Farmos híres szülöttjét, akiről egy parkot neveztünk el a településen.

Az emlékhetet a Kaszab Zoltán Rovartani Konferencia zárta.

Az absztraktkötet itt tölthető le.